01 mai 2012

Mereelukas

Joonistajate bogis oli teemaks "Mereelukas". Proovisingi joonistada ühe sellise, kes kunagises kultusfilmis teadlasi tülitas. Üldiselt läks ikka päris mitu katset, enne kui poos lõpuks selline tuli, millega ka ise rahule jäin. Siit moraal - ei tasu püüda üle oma varju hüpata ja mingit realismi või originaalitruudust taga ajada, tuleb lihtsalt joonistada nii nagu endal torust tuleb. Igatahes on mulle orgaaniliselt omane üsnagi groteskne anatoomia, see on vist ka ainus, mis piisavalt käe sees, et usutavalt mõjuda.

Jändasin päris palju ka tekstiga, kirjutasin paar varianti ka käsitsi, enne kui lõpuks sobiva retroliku fondi leidsin. Kuna tahtsin juba algusest peale kasutada danielcloweslikku kollast tausta, siis oli ka koopasuu üsna probleemne ja kippus pigem rändrahnuna mõjuma. Lisatud väike metsatukk ja tõstetud veetase loodetavasti siiski markeerivad ära, et tegemist auguga kummaliselt kollases koopaseinas.

Aga muidu tekkis isegi tunne, et ehk võiks kasutada seda pilti õppematerjalina ja proovida seesama paar 3D-s ruumiliseks modelleerida... Pakuks igatahes kõiksuguseid probleeme, mida lahendada ja katsetada.

Kommentaare ei ole: