07 veebruar 2015

Paracuellos ja Dieter Lumpen IDW-lt


USA kirjastus IDW, mis on viimastel aastatel saanud üheks juhtivaks vanade lehekoomiksite kogumike väljaandjaks (peagi lisanduvad nende raamatute sekka näiteks ka Donald Ducki lehekoomiksite kogumikud), jätkab oma uut Corto Maltese albumitega alanud Eurocomics'i sarja kahe tõlkega, mis mõlemad ilmuvad veel aastal 2015.

Esimene neist on Carlos Giménezi autobiograafiline koomiks "Paracuellos", mis pajatab karmi loo kodusõjajärgse ja Franco-aegse Hispaania kristlikust orbudekodust. Muuseas, sari oli üheks inspiratsiooniks Guillermo del Toro filmi "The Devil's Backbone" loomisel, autor osales ka filmi ettevalmistamisel, aidates oma piltidega seda visualiseerida.

Originaalis ilmus orbude-sari, mida loetakse Gimenézi tähtsaimaks tööks, kahes osas. 70ndate lõpus - 80ndate alguses tuli 90-l leheküljel 28 esimest episoodi, mis ilmusid kahe albumina; 1997-2003 tegi ta juurde veel 26 episoodi, mille 192 lehekülge ilmusid neljas albumis. Kokku seega kuus raamatut.

USA-s ilmub kogu mustvalge sari ühes kogumikus, loodetavasti tuleb see sama ilus kui prantslaste 2009. aasta intégrale.

Teine tulevane eurotõlge on Jorge Zentneri ja Ruben Pellejero retrostiilis krimisari "Dieter Lumpen". Sarja neli albumit ilmusid aasta 2014 maikuus Prantsusmaal kõik-ühes kogumikuna, USA raamat saab samuti sisaldama kogu lugu.

Huvitaval kombel on just Pellejero see, kes joonistab "Blacksadi" autori Juan Diaz Canales'e käsikirja põhjal uue, oktoobris 2015 ilmuva Corto Maltese albumi...

Seega tuleb eurokoomiksite inglise tõlkeid aina juurde, mis on igatahes täiesti tervitatav suundumus.

Kommentaare ei ole: