15 oktoober 2013

2014 - 2 x Mignola


Koomiksitegelane nimega Hellboy saab märtsis 2014 kahekümneseks. See tähendab, et just siis ilmus esimene Mike Mignola loodud punase kangelase koomiskivihik.

Sel puhul ilmub kaks tähelepanuväärset raamatut.

Kirjastus Dark Horse annab märtsis välja kõvas köites ja tavaformaadist suurema, aga vägagi meeldiva hinnaga $19.99 raamatu "Hellboy: The First 20 Years". Sisuliselt on see pildigalerii, mis koosneb Mignola enda valitud parimatest kaantest ja illustratsioonidest ning mis katab kogu Hellboy ajaloo esimestest visanditest uusimate lugudeni välja. Raamatus peaks nägema detailirohkeid ja kontrastseks muutmata "tooreid" skänne, piltide valmimise vahefaase ja ennenägemata joonistusi. Raamatu sissejuhatuse kirjutab illustraator Peter de Seve.

Teise olulise köite annab suvel välja 2014 IDW Publishing. Too kirjastus on juba mõnda aega ilmutanud väga erilisi raamatuid, mille ühisnimetajaks on "Artist's Edition". Maksavad need palju ja alguses olid ka tiraažid väga väikesed. Tegu siis raamatutega, mille sisuks mõne legendaarse koomiksikunstniku konkreetse loo originaalleheküljed, trükituna ära täpselt seesugusena, nagu nad füüsiliselt on - samas suuruses koos kõigi seal leiduvate abijoonte, paranduste ja defektidega, kasutades selleks ka võimalikult originaalilähedast paberit.

Ehk - selle sarja raamatud on kõige lähem, mis suvaline huviline pääseb originaalide omamisele. Loomulikult sõltub ka raamatute formaat originaalide suurusest, mis tähendab, et reeglina on nad mõõtudelt kusagil seal A2 kandis.

Hellboy raamat on esimene, milles saavad olema ära trükitud tekstita leheküljed, sest teatavasti on see juba digitaalse ajastu sari ja tekstid seetõttu lehekülgedele arvutis lisatud. (Varasemad AE-d on kõik olnud aastakümneid vanad lood, kus kõik käsitöö.) Aga see ei tee asja halvemaks, sest ega lugemiseks need raamatud polegi ette nähtud, pigem ikka kunstnikutöö nautimiseks.

Mignola köite sisuks peaks olema viie "Hellboy in Hell" loo leheküljed ja mõned varasemad lühilood. Nende seas on ka üldine lemmiklugu "The Corpse". Muuseas, tulekul on teisigi huvipakkuvaid "kunstnikuväljaandeid" - Jack Kirby "New Gods", Dave Gibbonsi "Watchmen" ja Charles Schulzi "Peanuts".

Kommentaare ei ole: