28 mai 2011

Madeleined


Ostsime Pariisi BHV-st Tefal profilex silikoonvormi, mis mõeldud 8 madeleine'i tegemiseks. Need on siis sellised ühelt poolt punni paisunud ja teiselt poolt teokarpi meenutavad koogikesed. Leidsime tööstuslikke ka toidupoest, olid päris mõnusad ja nii tuligi tahtmine neid ka ise proovida. Ja olidki vastavad vormid müügil. Profilex seeria oli veel ka selles suhtes huvitav (neid paistab olevat viisteist erinevat sorti), et muidu silikoonist vormi sees jookseb ümbritsev metallvõru, mistõttu on see väga hästi tõstetav ja stabiilne.

Vormi pakkpakendisse on kirja pandud ka kaks retsepti, ühte neist siis kohe esimesel reisijärgsel, pilvisel ja igaval laupäeval proovisingi. Panen selle siiagi kirja, ega tea, kas ümbris üldse alles püsib. Teha aga tahaks neid teine kordki.


Sidruni madeleine-koogid (24 tükki)
Koostis: 3 muna - 100 g suhkrut - 110 g nisujahu - 1/2 sidruni riivkoor - 3 g või üks teelusikas küpsetuspulbrit - 90 g soolatud võid

Ahi 220-kraadi juurde sooja; sulata ja jahuta või; riivi sidrunikoor; vahusta munad ja suhkur; lisa jahu ja küpsetuspulber; sega; lisa sulatatud või ja seejärel sidrunikoor; sega jälle.
Valminud tainas võiks pool tundi seista; täida vormid 2/3 ulatuses; küpseta esmalt 220 kraadi juures 4 minutit ja siis 200 kraadi juures 7 minutit.
Sidruni asemel võib kasutada apelsinikoort. Selleks, et õnnestuks madeleine'i kuulus kuju, on ahju temperatuur ülimalt oluline.

Esimese raksuga mul 3x8 kooki välja ei tulnud, tuli vähem - esimene sats sai tehtud liiga täis vormidega. Muidu aga, välimus on olemas ja maitse ka. Muidugi, tegelikult oleks pidanud vähemalt 2 vormi ostma, kui üks ahjus, saaks teine rahulikult jahtuda.

Kommentaare ei ole: