10 aprill 2017

Serge Clerc ja tema raamatud

Serge Clercist ja tema paarist kogumikust olen ma juba kirjutanud, seepärast seekord ainult grupipilt neist vähestest raamatutest, mis mul endal olemas on. Kuigi, tegelikult katab see vähene siiski suure osa tema koomiksitest ja illustratsioonidest, sealhulgas varasest ulme- ja muusikaloomingust. Kolm neist raamatutest on lisaks ka nummerdatud tiraažid, kahel koguni autori signatuurid sees.

Kolm alumist on ühes formaadis ja kujunduses kogumikud, üleval reas on esimene Champaka Galerii "kohvilaua-raamat", mille ostsin lühikeseks jäänud elueaga Pariisi huvitavaimast raamatupoest Rue Dante koomiksitänavalt. (Too pood, Pulp Art, spetsialiseerus kõikvõimalikele illustratsiooniraamatutele. Mingi osa neist leiab üle tänava Pulp Comicsist, mis muidu pühendunud USA toodangule.) Selle kõrval on võrdlemisi autobiograafiline ja tuntud osalistega lugu ajakirja Metal Hurlant aegadest. Ja siis veel üks väike pildiraamat aastast 2011.

PS: detsembris 2017 ilmus Serge Clerci vist viimane suur kogumik "Intégrale Noir". Selles on tema krimilood, ka see raamat on signeeritud ja nummerdatud. Kõigi kolme signeeritud kogumiku tiraaž oli kõigest 2500, neist ilmselgelt kõige huvitavam, muusikaraamat on muutunud tõeliseks harulduseks, mille hind on järelturul mitmekordistunud.

PPS: lingid viivad raamatulugudeni, kus pikemalt jutu ka Serge Clerci eluloost.

Kommentaare ei ole: