20 juuli 2012

30 kirstu saar - blogipost nr 666

Mu Internetist shoppamise staaž on ikka üsna pikk, aga Eestist olen ma selle aja jooksul teinud vist ainult paar ostu. Ühe neist eile Raamatukoi antikvariaadist, kust võtsin ligi mõned vanad raamatud - Romulus Tiituse kirjutatud "Gori elust ja tööst" aastast 1960, Tiituse enda "Oma modellide keskkonnas" (1981), eestiaegse karikaturisti Helmut Valtmani raamatukese "Tütarlaps otsib kohta" (1969) ja kaks Edgar Valteri karikatuurikogumikku - "Kaugel naljast" (1964) ja "Pildiraamat koolijärikutele" (1970).

Eile ostsin, täna oli pakk Rotermanni kvartali sinises Smart Posti kapis. Päris huvitav.

Aga üks raamat oli seal pakis veel - Maurice Leblanci "Kolmekümne kirstu saar". Leblanc on see kirjanik, kes mõtles välja seikleja nimega Arsène Lupin. Tolle seiklused on mõjutanud peaaegu keda iganes, filmidest-koomiksitest Hayao Miyazakini välja.

Tegelikult olin ma üsna üllatunud kui avastasin, et uue vabariigi ajal on see kirstudelugu koguni kaks korda avaldatud. Kuna aga Henno Käo raamatukujundustest saan ma lööbe, astma ja kontrollimatud raevuhood, siis ostsin 2003. aastal ilmunud kah pisikese ja ilmetu olemisega raamatu. Asi lihtsalt selles, et samal romaanil põhineb üks viimase aja ilusamaid ja stiilsemaid Prantsuse koomikseid, Marc Lizano kohandatud BD, mis ilmus detsembris 2011 Soleili kirjandusadaptsioonide sarjas Noctambule - "L´ile aux 30 cercueils".

Selle BD teeb välimusele lisaks huvitavaks ka asjaolu, et kui õigesti aru saan, ei kirjutanud-joonistanud autor seda otseselt romaani põhjal. Pigem põhineb see 1979. aasta telesarjal, mis väiksele Marcile kustumatu mulje jättis. Täpsemalt sai ta sellest nii mõnegi õudusunenäo, lisaks oli ta ka üsna sisse võetud sarjas peaosa mänginud näitlejannast nimega Claude Jade. Oleksin nagu lugenud, et tegelikult Lizano isegi vältis originaalraamatut oma stsenaariumit kokku pannes...

Üsna intrigeeriv kompott, seega. Igatahes nüüd ongi plaan see lugu kiirelt eesti keeles üle lugeda...

Kommentaare ei ole: